این محصول با موفقیت به علاقه مندی ها اضافه شد
این محصول از علاقه مندی ها حذف شد
این محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد
تاثیر عطر بر اعصاب

زمان مطالعه مقاله دقیقه
تاریخ انتشار ۱۵ مرداد ۱۴۰۰

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
فهرست مطالب منتشر شده میتوانید مشاهده کنید

امروزه تعداد زیادی عطر در انواع مختلف از رایحه ها، در بازارهای جهانی وجود دارد که هر فردی عطری را مورد پسند خود قرار میدهد و از آن استفاده میکند. تاثیر عطر بر اعصاب از نکات قابل تامل برای خرید عطر می باشد. تاثیر هر عطر به مواد عطری استفاده شده در نت های عطرها برمیگردد. در این پست قصد داریم تا با چندین نوع از این مواد آشنا شویم.

تاثیر عطر بر اعصاب

۱:روغن زیتون

روغن زیتون بدلیل خاصیتی که دارد، میتواند به کاهش اشتها و کم خوری کمک کند. که همین عاملی است را درست کردن و یا میل کردن غذارا برایتان جذاب تر کند.رایحه روغن زیتون از جمله رایحه های طبیعی، مانند رایحه گل می باشد.

 

۲:چمن

احتمال زیاد برای همه ی ما تجربه قدم زدن در جنگل های مرطوب، بعد از یک باران بهاری و نسیم خنک را داشته ایم. هر کسی دوست دارد زمانی را برای چنین آرامشی خالی کند. متخصصان امروزه از این خاصیت طبیعت، مخصوصا چمن های مرطوب، استفاده کرده اند و توانسته اند رایحه چمن را وارد عطرهای آرامش بخش کنند.

 

۳:اسطوخودوس

این گیاه که امروزه در طب سنتی برای آرامش دادن استفاده دارد، در عطرهای مختلف نیز استفاده میشود. این گیاه با رایحه فوق العاده، باعث آرامش و احساس پرواز در شما میشود. وجود آن در عطر باعث تجربه ی روزی فوق العاده را در کنار اطرافیانتان برای شما رقم میزند.

۴:دارچین

این ادویه جذاب که امروزه در بسیاری از فعالیت های زیبایی، غذایی، بهداشتی استفاده میشود، خود را به خوبی در برندهای عطرسازی به نمایش گذاشته است. رایحه دارچین که خاصیت افزایش تمرکز و حافظه را دارد، به دلیل گرمی، در عطرهای زمستانه استفاده میشود که جذابیتی خاص را به شب های شما میبخشد.

 

۵:عطر گل یاس

این دسته از رایحه ها، بشدت در هنگام عصبانیت به شما کمک خواهد کرد. زیرا بدلیل رایحه آرامش بخش آن ، بسیار میتواند شمارا از هرگونه ناراحتی دور کند و شما را به آرامش قبل برگرداند. رایحه یاس در برخی مواقع به صورت عطری که منحصر به خانم یا اقا نباشد استفاده می شود.

 

برای مشاهده عطر هایی با رایحه های مشابه بالا،در صفحه فروشگاه آلفا مونته (Alfa Monte)، اینجا کلیک کنید.

موضوعات مرتبط با این مقاله مطالعه کنید
مقـــــالات مرتبـــــط مشاهده آرشیو
نظر خود را ارسال کنید