این محصول با موفقیت به علاقه مندی ها اضافه شد
این محصول از علاقه مندی ها حذف شد
این محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد
تفاوت عطر زنانه و مردانه

زمان مطالعه مقاله دقیقه
تاریخ انتشار 15 مرداد 1400

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
فهرست مطالب منتشر شده میتوانید مشاهده کنید

تا چندسال پیش تفاوت عطر زنانه و مردانه مشخص نبود.

هر عطری که تولید می‌شد، زنان و مردان به طور مشترک استفاده می کردند. اما با پیشرفت این صنعت، عطرسازان دست به ابداع های گوناگونی زدند و عطرها را بر اساس جنسیت تفکیک کردند. رفته رفته این تفکر در مصرف کنندگان ایجاد شد که در کنار نام هر عطر، ویژگی عطر زنانه و عطر مردانه را هم بپرسند.

تفاوت عطر زنانه و مردانه

شاید تا کنون برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام خرید عطر، در مورد زنانه یا مردانه بودن آن دچار تردید شده باشید. در ادامه راه حل های ساده ای را با هم بررسی می کنیم که به راحتی بتوان عطرهای زنانه و مردانه را از هم تشخیص داد.

تفاوت ظاهری عطرهای زنانه و مردانه

راحترین راه تشخیص، ظاهر و بسته بندی عطر می‌باشد. با اینکه شیشه‌ عطر زنانه در هر شکل و طرحی می تواند باشد، اما معمولا عطر مردانه داری شیشه هایی ساده می باشند.

در عطر زنانه به طور عمده از رنگ هایی روشن مانند صورتی و بنفش استفاده می شود. در صورتی که رنگ ظرف عطر مردانه معمولا تیره می باشد.

همچنین عطر مردانه به طور معمول، بسته بندی ساده تری دارند و  از جنس فلز یا چرم هستند. عطر زنانه دارای حلقه، روبان و یا سایر تزیینات در بسته بندی خود هستند، که ظاهر آن ها را ظریف تر نشان می دهد. این روش خوبی است تا بتوان تفاوت میان عطر زنانه و عطر مردانه را از روی ظاهر تشخیص داد.

معمول است که روی شیشه عطر نوشته شود که برای مردان مناسب است یا زنان.

 

 

 

بر روی بسته بندی عطر مردانه، عبارت For Men و بر روی بسته بندی عطر زنانه، کلمه For Women مشاهده می شود. روی بیشتر عطر اورجینال های جدید همین عبارات به زبان فرانسوی نوشته می شود: Pour homme و Pour femme

بر روی برخی عطر اوریجنال وارد شده همین عبارات به زبان ایتالیایی نیز ثبت شده است: Valentino uomo و valentino donna

البته عطرهایی نیز وجود دارند که بین زنان و مردان مشترک هستند که به این نوع عطرها، عطر یونیسکس( unisex ) یا عطر اسپرت می گویند.

اگر بخواهید به صورت مجازی اقدام به خرید عطر کنید، می توانید در صفحه محصولات سایت فروشگاه آلفامونته در بخش ویژگی محصول، جنس هر یک از عطر ها را نیز ملاحظه کنید.

تفاوت عطر زنانه و مردانه در واکنش با پوست

به طور عمده مردان دارای پوست ضمخت تر و پرمو تری نسبت به زنان هستند.

سازندگان عطر ویژگی های پوستی مصرف کنندگان خود را می سنجند و متناسب با تفاوت عطر زنانه و مردانه، عطر اصل خود را می سازند. میزان رطوبت یا خشکی پوست در نحوه واکنش به عصاره عطر استفاده شده بسیار موثر می باشد.

تفاوت عطر زنانه و مردانه بر حسب رایحه

عطرسازان سعی می کنند عصاره عطر خود را از بوهای طبیعی مانند چمن تازه کوتاه شده، شبنم، جنگل، خاک باران خورده و غیره تقلید کنند.

سپس رایحه عطر به وجود آمده را با عصاره های موجود ترکیب کرده و محصول منحصر به فردی تولید نمایند.

جالب است بدانید اگر مواد تشکیل دهنده آن ها را از روی بسته بندیشان بخوانید، متوجه خواهید شد که اغلب عصاره عطر ها دارای مواد تشکیل دهنده یکسانی هستند!

در حقیقت میزان ترکیب هر کدام از نوت‌ های استفاده شده تفاوت عطر زنانه و مردانه را پدید می آورد.

به طور مثال در عصاره عطری که نوت چوب، مشک، آروماتیکف چرمی شدید به کار رفته شده باشد، معمولا به عنوان عطر مردانه توصیف می شود.

یعنی وقتی می گویند فلان عطر مردانه است به این معنی است که درصد یکی از این نوت ها در آن عطر بیشتر است. و در مقابل عصاره عطری که دارای نوت های گل یا میوه ای باشند، عطر زنانه توصیف می شوند که ملایم و لطیف هستند.

در حقیقت این هنر عطرسازی است که می خواهد شخصیت فردی را با بوی عصاره عطری که استفاده می کند توصیف کند.

می خواهد با عطر تند و گرم به مردان شجاعت و جسارت بدهد و زنان را با عطر شیرین و سرد ملایمت و روشنی توصیف کند. اما در حقیقت همه این ها واقعی نیستند و ساخته ذهن عطرسازان می باشد.

انتخاب عطر زنانه و مردانه بر حسب جنسیت

در نهایت این تفکیک بندی عصاره عطر بر اساس جنسیت، به این معنی نیست که لزوما یک مرد از عطر مردانه و یک زن حتما باید از عطر زنانه استفاده کند!

رایحه ها با توجه به تفکر و سلیقه اشخاص ماهیت پیدا می کنند. اگر مردی از عطر زنانه استفاده کند به این معنی نیست که روحیات زنانه ای دارد.

با توجه به این که هر فرد بوی بدنی خاص و منحصر به فرد خود را دارد، بهتر از عطرسازان می داند که چه رایحه ای مکمل بوی طبیعی بدن اوست.  همینطور زن های زیادی هم هستند که از عطرهای مردانه استفاده می کنند و این اصلا نشانگر روحیات مردانه او نیست. و گاهی تفاوت عطر زنانه و مردانه نمی تواند درست باشد.

مخصوصا به زوج های عاشق پیشه سفارش شده است از عطری استفاده کنند که معشوقه اشان از بوی آن خوشش می آید.

موضوعات مرتبط با این مقاله مطالعه کنید
مقـــــالات مرتبـــــط مشاهده آرشیو
خرید از فروشگاه آنلاین

اگر در شهرهای بزرگ زندگی میکنید و یا عادت به خرید حضوری و صرف زمان و هزینه های حمل و […]

ادامه مطلب
فرهنگ و احساس بویایی

معنی و مفهوم هر بو در جای جای این کره ی زمین با توجه به عوامل اجتماعی و فرهنگ و […]

ادامه مطلب
عطر مردانه بوناونتورا آلفا مونته

عطر مردانه بوناونتورا آلفا مونته چگونه می تواند زیبایی ما را تکمیل کند؟ آیا کسی پیدا میشود که دوست نداشته […]

ادامه مطلب
خلاقیت عطر سازان در خلق رایحه

عطر سازان چگونه برای تولید یک رایحه خلاقیت به خرج می دهند؟ برای ساخت یک عطر خوش بو مانند ساخت […]

ادامه مطلب
نظر خود را ارسال کنید