این محصول با موفقیت به علاقه مندی ها اضافه شد
این محصول از علاقه مندی ها حذف شد
این محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد

خرید از فروشگاه آنلاین

زمان مطالعه مقاله دقیقه
تاریخ انتشار ۱۵ مرداد ۱۴۰۰

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
فهرست مطالب منتشر شده میتوانید مشاهده کنید

اگر در شهرهای بزرگ زندگی میکنید و یا عادت به خرید حضوری و صرف زمان و هزینه های حمل و نقل دارید، باید به شما بگوییم که امروزه روش های بهتری برای خرید به وجود آمده است. امروزه با پیشرفت علم و گسترش ارتباطات میان جوامع و کشورها، روش هایی برای تسهیل برقراری ارتباطات، میان جوامع بوجود آمده است. روش هایی مانند راه اندازی فروشگاه آنلاین مختلف در زمینه های متفاوت، با خرید و پرداخت راحت و صرف کمترین زمان.

سایت های متعددی بوجود آمده است که میتوان از بین آنها به (دیجی کالا و بامیلو و غیره) که در زمینه خرید از فروشگاه آنلاین بوجود آمده اند، اشاره کنیم.

خرید عطر از فروشگاه آنلاین

اما آیا خرید عطر از اینگونه فروشگاه ها، امن و درست است؟

اگر بخواهیم صادقانه به شما بگوییم:جواب آن همیشه بله، یا همیشه خیر نیست.

 

اعتماد به خرید عطر از فروشگاه آنلاین

نمیتوان ۱۰۰% به فروشگاه آنلاین اعتماد کرد.

زیرا شما خریدتان را از پشت صفحه رایانه خود انجام میدهید. از معایب اینکار میتوان به این مورد اشاره کرد که شما نمیتوانید کالای مورد نظر خود را در دستانتان بگیرید و یا اگر کالایی مانند عطر مردانه یا عطر زنانه خریداری میکنید، آن را استشمام کرده و با سلیقه ی خود مقایسه اش کنید. تنها راه اعتماد به نوشته ها و پشتوانه ی فروشگاه مورد نظر خواهد بود.

آیا درست است که از این گونه از سایت فروشگاه مجازی خرید عطر کرد؟

در جواب باید گفت بدون تحقیق، همچین ریسکی را انجام ندهید.

دلیل این است، هنگامی که شما از سایت های غیر تخصصی در زمینه آن کالا، خرید میکنید، خود را از یک مشاوره حرفه ای همراه با پشتیبانی مربوط به فروشنده تخخصی آن کالا محروم میکنید که ممکن است به شما ضرر بزند.

پیشنهاد ما به شما این است که خرید کالاهایی همانند عطر که نیاز به حضور فیزیکی دارند و شما قصد خرید غیر حضوری آن را دارید، به فروشندگان با تجربه و معتبر عطر که کار آنها و برند آنها صرف این موضوع شده است مراجعه کنید. در زمینه عطر ، فروشگاه تخصصی عطر آلفا مونته(alfa monte) می تواند به شما کمک برساند.

 

 عوامل بازدارنده از خرید نامعتبر

از دیگر عواملی که میتواند خرید آنلاین را تحت الشعاع قرار دهد، اختلاف قیمت بین شرکت ها و یا کشور ها است. برای مثال یک بطری عطر در داخل مصر ۲۰۰ هزارتومان است. یک دلال یا فروشنده غیر مجاز، دست به خرید آن عطر میزند و در آن سوی مرزها، آنرا به کشوری که همان عطر در آن ۵۰۰ هزارتومان قیمت دارد، با قیمت ۳۰۰ تومان به فروش میرساند.

این اختلاف قیمت ها بی دلیل نیست. گاهی پیش می آید دلال ها برای سود بیشتر، با اضافه کردن آب یا الکل به یک عطر اورجینال، حجم آن را بیشتر می کنند تا سود بیشتری از این عطر اورجینال ناخالص بدست آورند.

از معایب این خرید عطر از فروشگاه آنلاین :

۱: خروج بی رویه ارز از کشور

۲: قاچاق

۳: فروش عطر غیر اورجینال و تقلبی تحت عنوان عطر اماراتی یا وارداتی مستقیم بدون جعبه

۴: خراب شدن یا گذشتن تاریخ انقضا حین جابه جایی ها

البته عواملی باعث تشدید این تقلب ها میشود، مانند خرید عطر گرانقیمت و برند تجاری معروف از افراد نامعتبر. که این کار بسیار خطرناک است و اصلا به شما پیشنهاد نمیشود.

پس یادتان باشد که خرید از فروشنده عطر نامعتبر، کار امنی نیست.

 

خرید عطر از فروشگاه حضوری

بهترین و مناسب ترین راه خرید عطر از فروشگاه آنلاین هست که نشانه نماد اعتماد دارند و خود را اثبات کردند. با خیال آسوده عطر خود را انتخاب، خرید و دریافت کنید و حتی می توانید درصورت وجود سیاست مرجوع کردن، آنرا مرجوع و مبلغ مورد نظر را دریافت کنید.

اما اگر قصد خرید حضوری عطر از فروشگاه های کوچک و مشکوک هستید، حتما به نکات ذیل توجه کنید:

۱.ظاهر و تابلو فروشگاه، نوع نگهداری و چیدمان عطر ها، نوع بسته بندی و ارایه محصولات را مورد بررسی و توجه قرار دهید.

۲.اگر از فروشگاه متفرقه قصد خرید عطر برند را دارید ، حتما از کد درج شده بر روی جعبه و شیشه عطر و مطابقت آنها، اطمینان حاصل فرمایید.

۳.به هیچ عنوان به فروشندگانی که قصد فروش عطر مورد نظر خودشان بدون توجه به سخنان شما را دارند، اعتماد نکنید.

۴.از خرید عطرهای باز شده و استفاده شده، کارتن آسیب دیده، شیشه عطر شکسته یا آسیب دیده، قیمت بسیار کمتر یا بسیار بالاتر بدون دلیل و مشکوک، جدا خودداری کنید.

و کلام آخر. در این روزهای کرونایی و حتی در روزهایی دیگر، هیچ چیز ارزش زمان و سلامت شما را دارا نمیباشد، پس با خیال راحت و با اعتماد به فروشگاه های معتبر، خرید خود را انتخاب، پرداخت و درب منزل دریافت کنید.

 

در صورت علاقه و دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید به پست “خرید عطر به صورت آنلاین” نیز مراجعه کنید

موضوعات مرتبط با این مقاله مطالعه کنید
مقـــــالات مرتبـــــط مشاهده آرشیو
نظر خود را ارسال کنید