این محصول با موفقیت به علاقه مندی ها اضافه شد
این محصول از علاقه مندی ها حذف شد
این محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد

خط بوی عطر

زمان مطالعه مقاله دقیقه
تاریخ انتشار ۱۵ مرداد ۱۴۰۰

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
فهرست مطالب منتشر شده میتوانید مشاهده کنید

دنیای عطرسازی اصطلاح های مختلفی دارد. یکی از این اصطلاح ها خط بوی عطر است. خط بو یا همان سیاژ عطر، از زبان فرانسوی گرفته شده است. سیاژ، به معنی بوی خوش عطر است که در مسیر راه رفتن باقی میماند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد وقتی وارد مکانی میشوید رایحه خوش عطری منحصر به فرد، مشامتان را نوازش کند و بعد از مدتی از آنجا خارج میشوید اما بوی عطرهمچنان در آن مکان باقی مانده. یا پشت سر یک فرد در خیابان راه میروید و متوجه بوی عطر او در امتداد مسیری که از آنجا عبور کرده است، میشوید.

خط بوی عطر

تعریف دقیق خط بوی عطر همین است. اینکه یک عطر تا چه زمانی اثر خود را در محیط نگه میدارد. در دنیای عطرها یکی از فاکتور هایی که باید به آن توجه کنیم خط بوی عطر است.

برای اینکه یک عطر خوشبو، سیاژ پایداری هم داشته باشد، چند عامل قابل ملاحظه است. تراکم عطر، درصد روغن و الکل بکار رفته در عطر و رایحه‌های تشکیل دهنده ی عطر که از عوامل مهم در تعیین میزان خط بوی یک عطر هستند.

داشتن عطری با خط بوی بالا که اثر آن همچنان بعد از حضورمان در مکانی ثابت باقی بماند چیزی است که ایده آل هر شخصی است.

خط بوی عطر

بسیاری از ما قوانین کلی خرید عطر را نمی دانیم. بنابراین عطری که می خریم رایحه خاص و منحصر به فردی ندارد. برای رفع این مشکل در خرید عطر باید به دنبال ویژگی های دیگری باشیم. در واقع باید بدانیم چه عواملی بر نوع، شدت یا ماندگاری رایحه عطر تاثیر دارد.

یکی از بزرگترین مشکلاتی که اغلب ما با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، پیدا کردن عطری با پخش بوی بالا و ماندگاری بالا است. پیدا کردن این مدل عطرها کار ساده ای نیست چرا که بسیاری از عطرهای موجود در بازار به منظور داشتن پخش بوی بالا ساخته نشده‌اند. خب، البته که برای ماندگار شدن رایحه عطر و افزایش شدت رایحه تکنیک های مختلفی وجود دارد.

مثلا شما می توانید عطر را مستقیما بر روی نقاط نبض دار بدن، روسری و دستبند چرمی خود بزنید. این در واقع به افزایش ماندگاری خط بوی عطر شما کمک می کند. یا به اصطلاح سیاژ عطر را پایدارتر نگه می دارد. یا برای کاهش خط بوی عطر، می‌توانید مقداری پنبه را به الکل آغشته کنید و آن را به قسمتی که عطر روی آن زده شده، بمالید. الکل باعث کمتر شدن شدت بوی عطر می شود و ماندگاری رایحه عطر را کاهش می دهد.

خط بوی عطر متفاوت

اما اگر به دنبال عطری با ماندگاری بالا می گردید عطرهای شرقی، چوبی، ادویه ای و شیرین معمولا قدرت پخش و ماندگاری بالا دارند. این عطرها از رایحه چوب صندل سفید، رایحه تنباکو، رایحه دارچین و خزه درخت بلوط استفاده می کنند و حس کهربایی مانند به آدم می دهد.

ما در فروشگاه عطر آلفا مونته(Alfa Monte) سعی کردیم ، این گونه عطرها را به راحتی در اختیار شما قرار دهیم. همچنین فراموش نکنید، عطرهایی که دارای رایحه نعناع هندی، رایحه کارامل، رایحه وانیل هستند، خط بوی عطر بیشتری نسبت به سایر عطرها دارند.

اگر در دسته بندی عطرهای شرقی به دنبال عطر خود میگردید عطر ریچموند (Richmond)، عطر لورینزر (Lorinser)، عطر مرکوری (Mercury) پیشنهاد ماست به شما.

در دسته بندی عطرهای کاراملی و وانیلی نیز عطرهای پیشنهادی مجموعه عطر آلفامونته(AlfaMonte) به شما عطر پراسپرو (Prospero)، عطر گرند کنیون (Grand Canyon) و عطر سانتا مونیکا (Santa Monica) می باشد.

موضوعات مرتبط با این مقاله مطالعه کنید
مقـــــالات مرتبـــــط مشاهده آرشیو
نظر خود را ارسال کنید