این محصول با موفقیت به علاقه مندی ها اضافه شد
این محصول از علاقه مندی ها حذف شد
این محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد
زدن عطر به موی سر

زمان مطالعه مقاله دقیقه
تاریخ انتشار ۱۵ مرداد ۱۴۰۰

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
فهرست مطالب منتشر شده میتوانید مشاهده کنید

زدن عطر به موی سر درست است؟ شاید قبلاً در وضعیت این چنینی گیر کرده باشید که به دلایلی چند روز است موهای خود را نشسته و شامپو نزده اید و برای خشبو کردن سر خود راهی جز زدن عطر به موی سر ندارید.
همانطور که در  پست “نکاتی در مورد عطرها” و “مسمومیت عطری” گفته شد، همه عطرها یکسان ساخته نشده اند و دارای مواد شیمیایی مختلف هستند. از طرف دیگر موهای شما سزاوار مراقبت های درستی می باشد، بنابراین بهتر است بدانید که چه چیزی برای موهای بدبو بهترین گزینه است.

زدن عطر به موی سر

آیا استفاده از عطر روی مو ایمن است؟

به لحاظ کلی، انجام این کار به صورت غیر متداول موردی ندارد و می توانید گاهی برای تنوع بر روی موهای خود از عطر استفاده کنید. اما استفاه مداوم آن صحیح نمی باشد. در کل عطر می تواند به موهای شما آسیب برساند. زیرا بیشتر عطرها دارای الکل هایی با درصد بالا مانند الکل اتیل و رایحه های مصنوعی هستند.

طبق منبع معتمد یعنی سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA)، الکل اتیل می تواند بر روی پوست و مو اثر آسیب رسان ایجاد خشکی داشته باشد. به همین دلیل، بسیاری از برند های لوازم آرایشی به جای مواد الکلی، از مواد جایگزین استفاده می کنند. اگر به خشکی پوست بی توجهی شود و به درمان آن پرداخته نشود، به مرور زمان می تواند باعث پوسته پوسته شدن، زخم و مشکلات مشابه شود. پیشنهاد ما این است که قبل از استفاده از عطر بر روی مو و یا حتی پوست بدن خود، از رطوبت کافی آن منطقه مطمئن شوید تا آسیبی وارد نشود.

سرم ها و روغن های معطر

اگر به دنبال تغذیه عمیق موهای خشک هستید، یک روغن مو یا سرم معطر را امتحان کنید.

الکل های مجاز برای استفاده بر روی سر

اگر می خواهید از الکل هایی مانند الکل های اتیل و ایزوپروپیل دور باشید، دنبال ترکیباتی الکلی زیر که از گیاهان گرفته شده اند باشید:

الکل استیل
الکل استئاریل
الکل سیتاریل

تمامی مواد گیاهی یا شیمیایی موجود در بازار می تواند به مرطوب بودن پوست یا موی شما کمک کند که در صورت استفاده از عطر، هیچ گونه آسیبی به شما نرسد.

امروزه روغن های اسانسی جایگزینی مناسب برای رایحه های سنتی مصنوعی می باشند. فقط باید مطمئن شد که میزان آن ها در حلال به مقدار مناسب باشد تا آسیب رسان نباشند، که می توان با خرید از مکانی معتبر این اطمینان را بدست آورد.

موارد دیگر که باید در نظر گرفت:

از دود سیگار خودداری کنید

بوی دود سیگار، به خصوص در افراد سیگاری سنگین، می تواند به راحتی در مو جذب شود. اغلب اوقات، خلاص شدن از این بو مشکل است و می تواند باعث ایجاد رایحه ای بد در موهای شما برای روزهای متوالی شود. به طور معمول افرادی که سیگار را ترک می کنند متوجه می شوند که لباس، دست و موی آن ها بلافاصله پس از مدت کوتاهی دیگر بوی بد همیشگی را نمی دهد.

 

موهای خود را مرتباً بشویید

اگرچه ممکن است تمایل نداشته باشید هر روز موهای خود را بشویید، اما رعایت یک روال شستشوی منظم باعث می شود که سر شما بوی بدی نداشته باشد. این مورد برای هر فرد متفاوت می باشد، اما  بهتر است که هفته ای دو تا سه بار موهایتان را بشویید.

 

روبالشت خود را مرتبا تمیز کنید

برای تمیز ماندن صورت و موهای خود، هر هفته روبالشت های خود را بشویید یا تعویض کنید. روبالشتی های نخی می توانند مواد آرایشی، باکتری ها، آلودگی و روغن را جذب کنند و همه این ها می توانند روی مو و پوست بماند و آسیب رسان باشد. همچنین می توانید روبالشتی های ابریشمی یا ساتن را استفاده کنید. این مواد باعث می شوند موها گره نخورند و باعث جذب بیشتر کثیفی یا چربی نشوند.

و در آخر

همه افراد هر از گاهی موهای بدبویی را تجربه می کنند. استفاده از عطر زنانه یا مردانه می تواند برای مدت کوتاهی، بوی بد سر و یا حتی لباس شما را تا حدی بپوشاند؛ اما فراموش نکنید که انجام مکرر این کار، می تواند باعث ایجاد مشکلات پوستی شود.

بعد از گفتن همه این حرف ها، اگر خیلی به سلامتی موی خود اهمیت می دهید، بهتر است از عطر مو مخصوص استفاده کنید. همانطور که شامپو بدن و شامپو مو فرق دارند، عطر ها نیز تفاوت دارند.

موضوعات مرتبط با این مقاله مطالعه کنید
مقـــــالات مرتبـــــط مشاهده آرشیو
نظر خود را ارسال کنید