این محصول با موفقیت به علاقه مندی ها اضافه شد
این محصول از علاقه مندی ها حذف شد
این محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد

راهنمای خرید عطر بهاری؛ بررسی ویژگی‌های عطر مناسب فصل بهار

زمان مطالعه مقاله 12 دقیقه
تاریخ انتشار ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

از آنجایی که زمستان بالاخره به انتها رسید، خواب زمستانی جای خود را به طبیعت سرسبز داد تا به همه منافذ بدن ما جانی تازه ببخشد. تغییراتی آب و هوایی بر خلق و خوی ما اثر می‌گذراند و باعث می‌شوند تا شاد یا غمگین شویم. اما در فصل بهار این فرصت را داریم تا بتوانیم تازگی و سرزندگی را با خرید عطر سال نو وارد زندگی خود کنیم. انتخاب عطر بهاری شما کمک می‌کند تا بتوانید از بهترین رایحه‌های بهاری بهره ببرید و سال نو را با نت‌های منحصر به فرد شروع کنید. در این بررسی به ارائه راهنمای خرید بهاری پرداخته و به شما در انتخاب بهترین عطرها برای فصل بهار کمک می‌کنیم.

عطر بهاری

منظور از عطر بهاری، عطریست که در فصل بهار بهترین بازدهی خود را دارد، بدین معنی که، چه در گرمای روز، چه در هوای معتدل شب، بهترین پخش بو، ماندگاری را ارائه می‌کند و همچین احساس تازگی و سرزندگی را از خود بروز می‌دهد.

ویژگی عطر مناسب فصل بهار

ویژگی‌های بهترین عطر بهاری

بهار با گرم شدن هوا و بیداری طبیعت پدیدار می‌شود. این فصل بهترین زمان برای انتخاب یک رایحه ملایم و زندگی بخش است که نمادی از تجدید حیات خواهد بود. بسیاری از مردم عطر را با توجه به فصل تغییر می‌دهند تا بتوانند رایحه‌های مطابق با تغییرات هوایی را تجربه کنند. مردم در بهار پوشیدن کت، ژاکت و سایر لباس‌های گرم را کنار می‌گذارند تا کمی احساس سبک بالی کنند. شما لباس‌های سبک خود را می‌پوشید و حتی دوست دارید عطری بزنید که منعکس کننده راحتی باشد.

بهترین عطر بهاری، عطریست که ویژگی‌های زیر را دارا باشد:

 1. نت‌های تازه

  در میان بهترین عطرهای بهاری، نت‌های گلی و دریایی جزو نت‌های مشترکند. کافیست حس تازگی ترنج یا نمک دریایی را تصور کنید.

 2. طبع خنک و ملایم

  بهار اغلب متعادل‌ترین روزهای سال را دارد، بنابراین بهترین طبع‌های عطر برای عطر های بهاری، طبع خنک و ملایم محسوب می‌گردد.

 3. پخش بوی مناسب در طول روز

  با وجود طبع خنک و ملایم این عطرها، پخش بویشان باید طوری باشد که در روز بهترین و در شب همچنان همان قابلیات را دارا باشند.

 4. ماندگاری بالا

  بهترین عطر مناسب فصل بهار عطریست که در تمام طول روز ماندگاری خود را از دست ندهد و ساعت‌ها بوی خوشش را منتشر کند.

پایان فصل زمستان و فرا رسیدن سال جدید، انسان را به انتخاب رایحه‌هایی وادار می‌کند که طنین انداز لطافت، سبکی و تازگی هستند. درحقیقت، بهار فصلی است که نماد تجدید طبیعت، شکوفایی و طراوت است. عطرهای بهاری اغلب در مجموعه رایحه‌های شرقی، رایحه‌های گلی تازه و رایحه‌های مرکبات در عطر سال نو جای می‌گیرند.

نت‌های عطر بهاری

در میان انواع نت‌های عطرهای بهاری، رایج‌ترین آنها به شرح زیر است:

 • لیمو
 • ترنج
 • مشک سفید
 • نرولی
 • وتیور
 • یاسمن
 • گل سرخ
 • ماندارین
 • اسطوخودوس
 • چوب صندل
 • رزماری

ممکن است بپرسید: «عطر بهاری چه ویژگی‌هایی دارد؟» باید بگوییم که عطر سال جدید نوع خاصی از شخصیت را جذب می‌کند که در آن فرد ملایم، آرام و آینده‌نگر است. بنابراین عطر بهاری باید تداعی کننده ویژگی‌های چنین اشخاصی باشد. مردان و بانوان بهاری سرزنده و شاد هستند و دوست دارند بخندند و انرژی زیادی داشته باشند. آنها می‌دانند چگونه دیگران را مجذوب خود کنند و احساست و تفکرات جدیدشان را با انرژی زیاد با دیگران در میان بگذارند.

رایحه‌های مورد علاقه کسانی که عاشق بهار هستند، عطرهای الهام گرفته شده از طبیعت خواهد بود که شامل رایحه گل‌های تازه، مرکبات، گیاهان معطر و همچنین نت‌های سبز و گیاهی خواهند بود. گل‌های تازه مانند زنبق، یاس بنفش، فریزیا و گل صد تومانی محبوب زیادی در میان رایحه‌های گلی دارند. به طور کلی، عطرهای بهاری بسیار ملایم، معتدل، مطبوع و تازه هستند؛ همانطور که بوی شکوفه‌ها هر انسانی را از خود بی‌خود می‌کند، خرید عطر مناسب فصل بهار نیز تداعی کننده رایحه‌های تازه و تجدید حیات است.

معرفی سه عطر بهاری جدید و جذاب

عطر بهاری باید تازگی و سرزندگی شما را نشان دهد و دیگران را از بوی خوشتان سرمست کند.

پس از تفاسیر بالا در این قسمت توجه شما را به معرفی سه عطر جدید مناسب فصل بهار آلفا مونته جلب می نمائیم. همچنین دعوت می‌کنیم راهنمای خرید عطر ۱۴۰۳ را بخوانید.

عطر اسپرت اوردز (Overdose)

عطر بهاری اسپرت اوردوز آلفا مونته

عطر اوردوز Overdose آلفا مونته یک رایحه آبی معطر است که هم زنان و هم مردان از آن لذت بسیار خواهند برد. نت‌های دریایی می‌دانند چگونه احساسات را با اثری آرام بخش برانگیزند. نت‌های اولیه این عطر شامل آب دریا، پرتقال، بنفشه و فلفل هستند. نت‌های میانی از آب دریا، اسطوخودوس، ترکیبات سبز، جلبک دریایی، چای و نمک تشکیل شده است و رایجه های پایه شامل مشک، خزه، درخت بلوط، چوب صندل سفید و عنبر هستند. تک تک نت های این عطر مناسب بهار و طراوت این فصل است. این رایحه‌های ظریف و پیچیده، لحظه‌ای به یاد ماندنی را ایجاد می‌کنند که در آن باروری، زمین و زندگی، از نو تداعی می‌شوند.

ویژگی‌های عطر اوردوز عبارتند از:

 • ماندگاری بسیار بالا
 • رایحه آبی با ترکیبی عمیق و مجلل
 • رایحه مردانه و زنانه بی‌نظیر
 • عالی برای تمام فصول
 • جلب نظر و توجه مردم

عطر مردانه کونتیننتال پلاس (Continental+)

عطر کنتیننتال پلاس آلفا مونته

عطر کونتیننتال پلاس Continental+ آلفا مونته یک عطر میوه‌ای مردانه بهاری است. نت‌های ابتدایی این عطر شامل آناناس، ترنج، انگور فرنگی سیاه و سیب هستند. نت‌های میانی شامل توس، نعناع هندی، یاس مراکشی و رز است. نت‌های پایه مشکی، خزه بلوط، عنبر و وانیل هستند. این عطر تداعی کننده قدرت، بینش و موفقیت با الهام از زندگی دراماتیک جنگ، صلح و عاشقانه امپراتور ناپلئون بناپارت است. ترکیبات این عطر به صورت دستی انتخاب شده اند و خصوصیات مردانه از جمله جسارت و قدرت را نشان می‌دهد. این عطر برای روزهای بهار و تابستان و ایجاد احساس خنکی عالی است.

از ویژگی‌های این عطر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بسیار محبوب و پرفروش
 • رایحه جذاب آناناس
 • عطر بی‌نظیری و مسحور کننده
 • ماندگار و قدرت بالا
 • داشتن نت‌های میوه‌ای قوی
 • ایجاد احساسات مردانه قوی

عطر زنانه اکسکلوسیوو (Exclusivo)

عطر زنانه بهاری اکسکلوسیوو

عطر اکسکلوسیوو Exclusivo آلفا مونته عطری مرکباتی، گلی است که زنان پرانرژی را به دوردست‌ها می‌برد. نت‌های ابتدایی این عطر شامل لیمو، نعناع، انگور فرنگی سیاه و نرولی هستند. نت‌های میانی شامل میموسا، نت‌های سبز و رز هستند. نت پایه نیز مشک سفید است. ترکیب همه این رایحه ها منجر به تولید عطری شده است که بی‌وقفه بین آبی آسمان و آبی دریا در نوسان است و مسیری را به سوی آرامش مطلق ایجاد می‌کند. طراوت بهشتی این عطر با لیمو، نعناع خنک و انگور فرنگی سیاه و شکوفه‌های تازه میموزا (گل قهر و آشتی) ترکیب شده است تا تداعی کننده سرزندگی و نشاط باشد. ماندگاری زیاد این عطر با توجه به رایحه ی خنک آن از خصوصیات بارز این عطر است. اکسکلوسیوو یک عطر زنانه بهاری جذاب است.

از ویژگی‌های عطر اکسکلوسیوو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رایحه دوست داشتنی آبزیان
 • سبک و مطبوع
 • سبک انتزاعی و روان
 • مناسب هوای تابستانی
 • ماندگاری طولانی
 • رایحه قوی مرکبات

خرید عطر بهاری؛ جمع بندی

بهار نزدیک است و با فصل جدید تغییری در کمد عطر شما ایجاد می شود. وقت آن است که نت های گرم و آرامش بخش عطر زمستانه را کنار بگذاریم و به گل های تازه و پر جنب و جوش بهاری سلام کنیم، طوری که طراوت از وجودتان منعکس شود. شما استفاده از کدام عطر بهاره را پیشنهاد می دهید؟ در انتها پیشنهاد می‌کنیم مقاله معرفی ۱۰ عطر برای عید ۱۴۰۳ را دنبال کنید!

موضوعات مرتبط با این مقاله مطالعه کنید
مقـــــالات مرتبـــــط مشاهده آرشیو
نظـــــرات کاربـــــران آلفامونتـــــه
  مهرشاد جعفری آذر ۲۸, ۱۴۰۲

  سلام مرسی مقاله خوبی بو یه عطر بهاری قیمت مناسب معرفی میکنین؟

  آلفامونته آذر ۲۸, ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر
  اکثر عطرهای آلفامونته قیمت مناسبی دارن
  اگه با نت‌های اکسکلوسیوو ارتباط برقرار میکنید جزو عطرهای ارزون قیمت بهاری محسوب میشه:
  جهت خرید عطر اکسکلوسیوو کلیک کنید

نظر خود را ارسال کنید

آلفامونته 2023-12-19 23:36:40

سلام وقت بخیر اکثر عطرهای آلفامونته قیمت مناسبی دارن اگه با نت‌های اکسکلوسیوو ارتباط برقرار میکنید جزو عطرهای ارزون قیمت بهاری محسوب میشه: جهت خرید عطر اکسکلوسیوو کلیک کنید

مهرشاد جعفری 2023-04-26 20:10:11

سلام مرسی مقاله خوبی بو یه عطر بهاری قیمت مناسب معرفی میکنین؟