این محصول با موفقیت به علاقه مندی ها اضافه شد
این محصول از علاقه مندی ها حذف شد
این محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد

عطر تابستانه

زمان مطالعه مقاله دقیقه
تاریخ انتشار ۱۵ مرداد ۱۴۰۰

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
فهرست مطالب منتشر شده میتوانید مشاهده کنید

اگر طرفدار دنیای مد و فشن هستید، احتمالا اسم عطر تابستانه یا عطر فصلی به گوشتان خورده است. هر فصل ادکلن خاص خود را دارد. اما این به این معنی نیست که عطری با قابلیت عطر چهار فصل داشت. مهمترین فاکتور موجود در خرید ادکلن که باید به آن توجه داشته باشیم، طبع آن است. هر ادکلنی طبع خاص خود را دارد و برای یک فصل از سال توصیه می شود.

عطر تابستانه

عطر گرم و عطر سرد

عطرهایی که در ساختار رایحه‌ای آن‌ها از ترکیب های رایحه شکلاتی، رایحه چوبی یا بو ادویه‌ای استفاده شده است، عطر گرم می نامند. این عطر گرم در فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرند. عطرهایی که در آن‌ها از رایحه لیمو، عطر نارنج یا رایحه هندوانه استفاده شده باشد، عطر سرد یا عطر خنک نامیده می‌شود و معمولا برای فصل‌های گرم از آن استفاده می شود.

همانطور که ذکر کردیم در زمستان، توصیه می‌‌شود که از عطر رایحه‌ چوب گرم مخلوط با بوی ادویه‌جات شرقی استفاده شود و در تابستان بهتر است از عطر خنک که در عین حال ماندگاری عطری قابل قبولی دارند استفاده کنیم. رایحه ابتدایی عطر تابستانی با بوی آرام و خنک آغاز می شود که در ادامه رایحه ملایم، تمیز و خنک آن گرمای طاقت فرسای تابستان را برای شما تحمل پذیرتر خواهد نمود.

احتمالاً می دانید که درجه حرارت تأثیر زیادی در چگونگی پخش رایحه عطر دارد. جنبش موجود در مولکول های هوا در فصل گرم، رایحه عطر را تشدید و پراکنده می سازد، در حالی که هوای سرد تبخیر الکل موجود در ادکلن دشوارتر است.

عطر مناسب فصل

در روزهای گرم تابستان همه به دنبال محصولی هستیم که در تمام روز ما را سرحال نگه دارد. برندهای معتبری وجود دارند که عطر و ادکلن‌ تابستانی محبوبی روانه ی بازار کرده اند. این عطر تابستانی با ترکیباتی پر انرژی که بتواند در روز های گرم سال کمی از کسالت و خستگی را از وجودمان بیرون کند. برند آلفا مونته نیز عطر تابستانی و عطر زمستانی در انواع عصاره عطری را در فروشگاه مجازی عطر خود برای شما محیا کرده است.

استفاده از عطر خنک علاوه بر اینکه حس خنکی به ما منتقل می کند، چه بسا انرژی زیادی نیز به همراه دارد. این عطر خنک توانایی این را دارد که در طول روز خاطرمان را آسوده نگه دارد و سرحال به نظر برسیم. عطر مناسب برای روزهای تابستانی عطریست که بتواند یک تابستان شاد و جذاب و خاطره انگیزی به ارمغان بیاورد و به ما احساس خنکی همراه با حس تازگی القا کند.

رایحه خنک عطر تابستانه

ماهیت عطر خنک و تابستانی همگی به گونه ایست که حس خنکی را به خوبی منتقل می کند. عطر خنک و تابستانه ممکن است نسبت به عطر زمستانه ماندگاری کمتری داشته باشند، به همان نسبت هم پخش بیشتری خواهند داشت. با این حال می تواند ترکیبی باشد که در گرم‌ترین روزهای تابستان، روح و جسم شما را با رایحه خنک و آرام بخشی که دارند نوازش ‌دهند. در فروشگاه مجازی عطر آلفامونته می توانید عطر خنک و اصل مانند عطر هانیبال ، مانژر بلک ، لورینزر ، دل آکوا ، آکویلا ، بوناونتورا ، دکستر و غیره را خریداری نمایید. همچنین می توانید در بخش نمایشگاهی ما، دیگر عطر تابستانی آلفامونته را بررسی نمیاید.

هر چند افراد سلیقه های خاص خود را در انتخاب عطر و ادکلن دارند، اما این پیشنهاد ماست که این گونه عطرها برای شمایی که در آب و هوای گرم زندگی می کنید می تواند بسیار انتخاب مناسبی باشد. حتی می توانید به عنوان عطر امضا از آن استفاده کنید.

عطر تابستانه طبع خنک و ملایم دارند. با شیشه‌ هایی‌ به رنگ روشن و سرد ساخته شده اند. عطر هایی که خنک هستند بیشتر در فصول تابستان و بهار مورد استفاده قرار می گیرند. این عطرها حس خنکی خوشایندی را در فرد مصرف‌کننده و فضای اطراف بوجود می آورد و گرمای تابستان را برایشان لذت‌بخش‌تر می‌کنند.

عطر گرم و شیرین، یا عطر خنک

عطر‌ گرم و شیرین ماندگارتر هستند و سردی هوا هم به ماندگاری‌شان کمک می‌کند. به همین خاطر اینگونه عطر‌ها در زمستان توصیه می‌شوند. اما در فصل تابستان استفاده از عطر‌ خنک توصیه می‌شود چرا که گرمای هوا به پخش بیشتر رایحه کمک می‌کند و همین باعث خواهد شد اثر عطر در روز‌های گرم خیلی زود از بین برود.

آرامش عطرهای تابستانه می تواند گرمای طاقت فرسای تابستان را برای شما تحمل پذیرتر و لذت بخش تر کند. ‌رایحه آن ترکیب انرژی و شادی را به شما هدیه می کند. عطر سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی نیز می شوند. عطر سرد و تازه باعث می‌‌شود بوی تمیزی را حس کنید.

سخن اخر

در کل فارق از سردی و گرمی، کیفیت عطر حرف اول را در انتخاب محصول می زند. در حقیقت محصولات امروزه به گونه ای است که برای تشخیص استاندارد و کیفیت عطر و ادکلن ها نشانه خاصی وجود ندارد و شما نمی‌توانید براساس قیمت از کیفیت و ماندگاری عطر اطمینان حاصل کنید.

 

 

 

 

موضوعات مرتبط با این مقاله مطالعه کنید
مقـــــالات مرتبـــــط مشاهده آرشیو
نظر خود را ارسال کنید