این محصول با موفقیت به علاقه مندی ها اضافه شد
این محصول از علاقه مندی ها حذف شد
این محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد

عطر مناسب برای هدیه دادن

زمان مطالعه مقاله دقیقه
تاریخ انتشار ۱۵ مرداد ۱۴۰۰

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

همه ی ما تجربه ی شیرین هدیه گرفتن یا هدیه دادن را داشته ایم.از کیف و کفش گرفته تا وسایل ساده تر که به عنوان یادبود به نزدیکان و دوستان خود هدیه داده ایم. یکی از زیباترین این هدایا، اهدا رایحه خوش عطر و ادکلن می باشد. هر چه بیشتر برای انتخاب یک هدیه وقت و انرژی بگذارید، بیشتر به طرف مقابل خود نشان داده اید برای شما با ارزش است. و هدیه دادن عطر مناسب یکی از آن انتخاب هاست.

عطر مناسب برای هدیه دادن

اما سوال اصلی این است که چگونه عطری مناسب سلیقه فرد را انتخاب کنیم. چه می شود که گاهی از یک عطر بسیار خوشمان می آید و به صورت مداوم از آن استفاده می کنیم و اما گاهی هدیه ای را به علت عدم تناسب با سلیقه مان کنار می گذاریم. پس برای حل این معضل با ما تا آخر این مطلب همراه باشید.

 

عطر مناسب برای هدیه دادن

۱. مشخصات فرد را مد نظر قرار بدهید

فرد مورد نظر شما چه کسی است؟ روحیه ای جدی و مردانه دارد یا لطیف و زنانه؟ علاقه ی زیادی به وسایل کلاسیک دارد یا مدرن؟ حتی به سبک موسیقی فرد هم توجه کنید. زیرا این موضوع ارتباط مستقیمی با روحیه و سلیقه فرد دارد که می تواند در انتخاب عطر نیز کمک کننده می باشد.

۲. انتخاب بهترین عطر

اگر می خواهید برای یک دوست و فرد صمیمی هدیه بخرید، خیالتان راحت است که با خصوصیات رفتاری و سلیقه وی آشنایی خوبی دارید. همین شناخت تأثیر بسزایی در انتخاب بهترین عطر و برند عطر می گذارد. اما اگر هدیه تان برای یک فرد غریبه یا کسی است که هنوز از علایق او خبر ندارید، پیشنهاد برند آلفامونته استفاده از عطر ملایم و آرام است. زیرا انتخاب عطر سنگین با رایحه گرم یا عطر تند با رایحه فلفل ممکن است نظر طرف مقابل را جلب نکند و رایحه عطر به مشام او خوش نیاید.

۳. به شخصیت طرف مقابل دقت کنید

ببینید طرف مقابل چه شخصیتی دارد. اگر فرد مقابل پر جنب و جوش است و همیشه به جلب توجه عادت دارد، طبیعتا عطر تند نیاز دارد. زیرا عطر تند نشانه شور و تحرک و سرزندگی است. ولی اگر فرد مقابل، فردی آرام است احتمالا عطر ملایم و آرامش بخش جزو علایق وی خواهد بود.

۴. به زمان توجه کنید

به زمان استفاده عطر توجه کنید. در چه موقعیتی به آن عطر نیازمند می شود؟ آیا آن عطر را برای محافل رسمی نیاز دارد یا برای یک بیرون رفتن تابستانی، یا حتی برای مثال به اسپری بعد از ورزش علاقه مند می باشد؟ حتما نکات ذکر شده را مورد توجه قرار دهید، زیرا هر کدام از موقعیت های بالا عطر های مختص خود را می طلبد. عطر فصلی یا عطر روز و عطر شب متفاوت می باشند.

۵. به مزه غذاهای مورد علاقه او توجه کنید

هرکسی  مزه ی غذایی مورد علاقه خودش را دارد. بعضی افراد طعم شیرین را دوست دارند و بعضی از افراد عاشق طعم تند و به طبع آن عطر تند می باشند. بعضی نیز مجنون عطر تلخ هستند. پس حتما در هنگام خرید عطر بعنوان هدیه به علاقه فرد مقابلتان توجه ویژه داشته باشید.

۶. سبک پوشش

به فرد مقابل نگاهی بیندازید و سبک پوشش او را مورد بررسی قرار بدهید. به نوع خاصی لباس و یا ست علاقه دارد؟ جین یا پارچه ای؟ آستین بلند یا آستین کوتاه و غیره. نوع انتخاب لباس نیز کمک شایانی را در انتخاب بهترین عطر به شما می کند.

۷. عطر مورد علاقه آن فرددقت کنید که فرد مورد نظرتان را با چه عطری می شناسید و یا معمولا از چه عطری استفاده می کند. حتی اگر با او صمیمی باشید یک بار از او نام و رایحه عطرش را بپرسید و نوع عطر مورد علاقه او را بررسی کنید و برای هدیه عطری با سبک جدید ولی زیر مجموعه علایق او تهیه کنید.
ما برای شما تصویری از توضیحات داده شده را گردآوری کرده ایم که با کمک آن بتوانید بهترین انتخاب را بعنوان هدیه انجام دهید.

 

عطر مناسب برای هدیه دادن

تصویر بالا هرگونه ابهامی را رفع می کند و به شما کمک می کند تا با اطلاعات خود هرچند اندک، بهترین عطر را به فرد مورد نظرتان هدیه دهید.
برند آلفامونته، عطرهای مختلفی را با تمامی سبک های گفته شده موجود دارد. برای مثال می توانید بعنوان رایحه گرم از “کورنلیا” و یا برای رایحه خنک از “دل آکوا” و حتی عطر اسپرت مانند عطر هرموسو استفاده کنید. البته لازم به ذکر است عطر های ما به این چند قلم ختم نمی شود. بنابراین حتما به سایت آلفامونته رجوع کرده و از تنوع بی نظیر این برند در انواعی از سبک ها استفاده کنید.

موضوعات مرتبط با این مقاله مطالعه کنید
مقـــــالات مرتبـــــط مشاهده آرشیو
عطر نیش چیست؟!

در سال‌های اخیر محبوبیت بیش از حد عطرهای خاصی همچون عطر نیش (Niche)، صنعت ویژه‌ای را به وجود آورده است. […]

ادامه مطلب
نظر خود را ارسال کنید