این محصول با موفقیت به علاقه مندی ها اضافه شد
این محصول از علاقه مندی ها حذف شد
این محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد
دکانت یا دستریزه

زمان مطالعه مقاله دقیقه
تاریخ انتشار ۱۵ مرداد ۱۴۰۰

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
فهرست مطالب منتشر شده میتوانید مشاهده کنید

دکانت یا دستریزه به آن دسته از عطرهایی گفته میشود که در ظروف کوچک و به قصد پرداخت قیمت کمتر بفروش میرسند.

در کلامی ساده عطرهای دکانت، به عطرهای اصل و اورجینال در مقادیر کم میگویند که میتوان آنها را برای تست کردن و یا حتی استفاده روزانه، خریداری کرد. البته باید گفت ممکن است عطر های دکانت بسته بندی یا جعبه ی اصلی خود برند را نداشته باشند. اما باید بدانید که در این زمینه نداشتن جعبه موردی نیست، بشرطی که از مغازه ای که خریداری میکنید اعتماد داشته باشید.

دکانت یا دستریزه چیست؟

عطر های دکانت هیچ گونه تفاوتی با عطر های اصلی ندارند. تنها موضوع اقتصادی بودن آنها را خاص کرده است.

در صورتی که تمایل پرداخت هزینه های میلیونی برای عطر نداشته باشید، میتوانید با پراخت هزینه های بسیار پایین تر، داشتن رایحه همان عطر ولی با حجمی کمتر را تجربه کنید. اما یک سوال در این میان بوجود می آید.

 

تفاوت میان عطر سمپل، دکانت و تستر در چیست

عطرهای سمپل، به عطرهایی گفته میشود که در نمونه های کوچک و با مقدار کم از همان عطر، ولی بصورت رایگان، توزیع میشود. تنها جنبه تبلیغاتی دارند.ولی عطر های تستر در حجم های بالاتر و تنها برای تست عرضه میشوند که فروش  آنها رایج نیست و حتی غیرقاونونی نیز هستند و همانطور که در قبل گفته شد، عطر دکانت، همان عطر اصلی ولی در حجم پایین تر و بسیار اقتصادی تر است. اما نگهداری عطر اصل به مانند ظرف های اندازه بزرگ تر آن می باشد.

این ۳ دسته نه جزو عطرهای فیک محسوب میشوند، و نه غیره. بلکه تنها برای مصارفی دیگر درست شده و عموما با عطر اصلی و گرانقیمت تر، تفاوتی نمیکنند. در فروشگاه های حضوری و یا آنلاین مانند آلفا مونته(Alfa Monte) میتوانید در صورت موجود بودن اینگونه عطرها، راحت و آسوده خرید کنید.

موضوعات مرتبط با این مقاله مطالعه کنید
مقـــــالات مرتبـــــط مشاهده آرشیو
نظر خود را ارسال کنید