این محصول با موفقیت به علاقه مندی ها اضافه شد
این محصول از علاقه مندی ها حذف شد
این محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد
عطر زمستانه

زمان مطالعه مقاله دقیقه
تاریخ انتشار ۱۵ مرداد ۱۴۰۰

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
فهرست مطالب منتشر شده میتوانید مشاهده کنید

گاهی تغییرات فصلی باعث می شود ما نیز تغییراتی در روند زندگی و انتخاب هایمان داشته باشیم. اگر شما فردی هستید که متناسب با فصل و آب و هوا مانند عطر تابستانه یا عطر زمستانه ، عطر خاص خود را انتخاب می کنید؛ به شما تبریک می گوییم. این نشان می دهد شما شخصیت شکل گرفته، شیک و خوش سلیقه ای دارید.

گاهی به دلیل ارتباطی که مغز انسان میان خاطرات خوب و عطرها ایجاد می‌‌کند، ممکن است بوی عطر خاطره ای ویژه را برای ما تداعی کند. به همین منظور شرکت های تولید کننده عطر و ادکلن در ساخت رایحه عطر زمستانه این موضوع را کاملا در نظر گرفته اند که رایحه‌ عطری که تولید می کنند ممکن است یادآور چه احساسات یا خاطراتی برای مصرف کننده داشته باشد.

عطر زمستانه

خب همانطور که می دانید انتخاب عطر برای هر فصل به گونه ای است که مثلا اگر فصل گرم باشد، عطر انتخابی شما بهتر است عطر سرد یا خنک باشد. بنابراین اگر نوع رایحه عطر مورد علاقه شما سرد است، انتخاب سخت تری برای عطر زمستانی پیش رو دارید. ما در این مقاله سعی کردیم با ارائه توضیحاتی بخشی از سختی های موجود در انتخاب عطر و ادکلن را از پیش روی شما برداریم.

پیش از آنکه بخواهید یک عطر زمستانی خریداری کنید، باید با ویژگی های پایه عطر زمستانه و مناسب فصل سرد آشنا شوید.

 

انواع عطر

انواع عطر دارای سه نت است: نت ابتدایی، نت میانی و نت پایه.

نت اولیه بلافاصله پس از تماس عطر روی پوست یا لباس استشمام می‌شود.

نت میانی عطر نیز مدتی پس از استفاده به راحتی قابل استشمام است.

در آخر نت اصلی یا پایه است که رایحه اصلی و ماندگارتر هر عطر و عطر زمستانی را تشکیل می‌دهد.

رایحه عطر زمستانی

اگر معیار شما برای انتخاب عطر زمستانی، طبع عطر است؛ توصیه مناسب تر این است که در زمستان به سراغ عطر تلخ و تند بروید. رایحه‌ چوب سوخته یا به عبارتی رایحه تلخ و تند را می توانید به عنوان عطر فصل زمستان انتخاب کنید. بوهای تند در دسته بندی رایحه گرم قرار می گیرند. و همچنین بوی عود و وانیل و زعفران نیز مناسب است. به عنوان مثال عطر پراسپرو ( prospro ) شامل این نت عطری می شود.

کافی است کمی به رایحه ادویه مورد علاقه خود در فصل زمستان بیاندیشید. رایحه دارچین، جوز هندی و هل. این عطرها به عنوان عطر شرقی نیز شناخته می شوند. در دنیای عطرها، عطر شرقی معمولاً دارای بوی تند، غنی و منحصر به فردی هستند. به گونه ای می توان ادعا کرد تمام عطرهای شرقی دارای تمی زمستانه هستند.

در زمستان عطر‌های با بوی سنگین‌تر و تیزتر، مثل عطر‌ ترکیبی با رایحه چوب سوخته و رایحه تلخی که دارند می‌توانند انتخاب‌های بهتری باشند.

عطر ریچموند ( Richmond ) و عطر کورنلیا ( CORNELIA ) نیز از جمله عطر گرم و تند می باشند که رایحه عود معطر دارند.

اگر علاقه مند به عطرهایی با رایحه ادویه هستید، عطر ریکسوز ( Rixos ) در فروشگاه عطر آلفا مونته را به شما پیشنهاد می دهیم.

علاوه بر نوع رایحه، ساختار رایحه عطر نیز از فصلی به فصل دیگر متفاوت است. برای فصل زمستان که هوا سردتر می شود، ویژگی رایحه‌ها نیز تغییر می کند. در فصول سرد سال عطرها با سرعت بیشتری ناپدید می‌شوند. چرا که پوست بدن خشک است، بنابران رایحه‌ عطر سنگین‌ می تواند دوام بیشتری داشته باشد. سرعت پخش رایحه عطر مهمترین معیار در انتخاب عطر زمستانی به حساب می‌آیند.

انتخاب عطر زمستانه

در زمستان عطر‌ با رایحه سنگین را انتخاب کنید.

چرا که عطر‌ها در زمستان قدرتی که در تابستان دارند، نخواهند داشت. بو‌های تند را هم در نظر بگیرید. عطر‌های تند، در دسته‌ی عطرگرم قرار می‌گیرند. معمولا بویی گیرا و خارق العاده ای دارند. در فصل زمستان رایحه اصلی عطر از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود. بنابراین رایحه سنگین برای فصل زمستان مناسب تر هستند.

اگر می‌خواهید یک عطر زمستانه مناسب را انتخاب کنید، باید توجه داشته باشید تا حد امکان عطری با غلظت عصاره عطری بالا انتخاب کنید.

بهترین انتخاب برای عطر زمستانه این است که عین مدرن بودن، شرقی و اصیل به نظر برسد. رایحه دارچین تند همه‌ چیز را در عطرهای شرقی کامل‌تر و گرم‌تر می‌کند.

فروشگاه عطر آلفا مونته با مجموعه ای از بهترین عطر های برند آلفا مونته می تواند با اطلاعات کاملی از رایحه ها و نت های هر عطر به شما در خرید بهتر یاری برساند.

موضوعات مرتبط با این مقاله مطالعه کنید
مقـــــالات مرتبـــــط مشاهده آرشیو
نظر خود را ارسال کنید